mehmetduran.com - Paylaşmak Güzeldir...
Askerliğin Ardından
Askerliğin Ardından 7 Mayıs 2014 Çarşamba günü Mamak MEBS Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı'na katılış yaparak başladığım askerlik görevimi 16 Nisan itibariyle tamamladım. Resmi olarak 5 Mayıs tarihinde bitecek olan askerliğimi izin hakkım nedeniyle 16 Nisan 2015 tarihinde teğmen rütbesiyle tamamladım. Yedek subay adayı olarak Mamak MEBS Okulu'nda 3 aya yakın askeri öğrenci dönemi geçirdik. Bu dönemi tamamlayarak kura ile asteğmen olarak görev yapacağımız yerleri belirledik. Kimseye kolay kolay nasip olmayacak bir olay devam etti ve evime arabayla 5 dakika olan mesafede askerliğimi yapmak nasip oldu. İlk açıklandığında şans eseri Mamak çıkmıştı. Bu şans kurada da devam etti. Torbada tek bir Ankara ve Mamak varken büyük bir şansla  tek olan yeri seçtim ve görevimin geri kalanını da evimin yakınında yapmış oldum. Bu bakımdan askerliğim oldukça şanslı ve kolay oldu. Ancak her ne kadar böyle olsa da askerlik askerliktir. Ne mutlu ki bana bu kutsal görevi yerine getirdim. Hem de yedek subay olarak yerine getirdim. Oldukça onur ve gurur verici bir olay. 1 Nisan tarihinde de teğmen rütbesine terfi ederek görevimin başındaki on beş günü teğmen rütbesiyle geçirmek nasip oldu. Bu süreçte birçok rütbeli ve asker ile tanışmış olduk ve arkadaşlık ilişkimiz oldu. Bu arkadaşlıkların çoğu ömür boyu sürecek olan arkadaşlıklar. Bu bakımdan en önemli kazanımlardan biri bu arkadaşlık ilişkisi oldu. Bundan sonra sivil hayata dönüş başladı. İş güç derken hayat içinde oyalanmaya devam edeceğiz. Hakkımızda hayırlısı olması dileğiyle.

Ne mutlu ki görevimi en iyi şekilde yerine getirdiğime inanıyorum. Birçok kişiyle birçok dostluk kurdum ve herkesle helalleşerek, dostça ayrıldım. Uzun gibi görünse de bir yıl çabuk geçti. Ömrümde unutmayacağım bir yıl olacak.

Darısı tüm askerlik görevini yapanlara ve yapacak olanlara olsun. Maalesef bedelini verenler bu duyguları yaşamadı ve yaşamayacak. Keşke yaşasalardı. Ömürlerinde böyle bir durumu, ortamı göremeyecekler. Görmeleri gerekmiyor ama görseler iyi olurdu diye düşünüyorum.

Bundan sonra hayat şimdi başlıyor. Hakkımızda hayırlısı olsun.
Mehmet Duran 30 Nisan Perşembe 2015 0 34213 4,5
Bookmark and Share
Bu Yazıyı Değerlendirin.
Konuyla İlgili Olabilecek Diğer Yazılar Citroen C3 Picasso Sahibiyiz Blog Tutmaya Başlayalı 1 Yıl Oldu O Şimdi Asker Türkiye 13. Zeka Oyunları Yarışması Yeni (Büyük İhtimalle Son) Bir Eğitim Yılı Daha
Yorumlar
Yorum Yaz
RSS Yorum Takibi
Bu Yazı Hakkında Henüz Yorum Yapılmamış.
İsim :
Site :
Yorum :

Buradan bu yazıya ait yorumları RSS olarak takip edebilirsiniz.

Bu servis ile yazılara eklenen yorumları RSS ile takip ederek konu ile ilgili başkaları tarafından yapılan yorumları veya konuyla ilgili sorduğunuz sorulara verilen cevapları görebilirsiniz.
Hata yapmayan bir insan genellikle hiçbirşey yapmıyordur.
Bölümler
Yazılar
Arşiv
Arama
Linkler
Site İçi Arama
Son Zamanlarda Ne Yapıyorum ?
İstatistikler - Araçlar - Reklam
İstatistikler
Sayaç
Mehmet Duran | mehmetduran.com | Copyright © 2009